LT EN
audi/

ŠILDOMOS GRINDYS ĮRENGIMAS

ŠILDOMOS GRINDYS - ĮRENGIMO KAINA?

ŠILDOMŲ GRINDŲ ĮRENGIMO TECHNOLOGIJA.

DAŽNIAUSIAI DAROMOS KLAIDOS ĮRENGIANT ŠILDOMAS GRINDIS

Šildymo ir aušinimo sistemos

GRINDŲ ŠILDYMAS - "išmanioji grindų sistema"
 
Pritaikymo sritys
 
"išmanioji grindų sistema" grindų sistema – tai šildymo ir aušinimo sistema, skirta įvairiems komercinės paskirties bei gyvenamųjų namų grindų paviršiams.
 
@ Euro sistemos vamzdžio „12“ techniniai duomenys 
 
Cementinio paviršiaus konstrukcijos aukštis min. 57 mm
Kalcio sulfato junginio konstrukcijos aukštis min. 52 mm 
Cementinis paviršius, perdengiantis vamzdžius 45 mm
Kalcio sulfato junginio paviršius, perdengiants vamzdžius min. 40 mm
Konstrukcijos masė 110-120 kg/m2
Apkrova 2,0 kN/m2
 
"išmanioji grindų sistema" Euro sistemos vamzdžio „17“ techniniai duomenys
 
Cementinio paviršiaus konstrukcijos aukštis min. 62 mm
Kalcio sulfato junginio konstrukcijos aukštis min. 57 mm 
Cementinis paviršius, perdengiantis vamzdžius 45 mm
Kalcio sulfato junginio paviršius, perdengiants vamzdžius min. 40 mm
Konstrukcijos masė 120-130 kg/m2
Apkrova 2,0 kN/m2
 
 
Grindų konstrukcijos apibendrinimas
 
"išmanioji grindų sistema" projektuoja ir gamina šildymo ir aušinimo sistemas, kurios yra skirtos įvairios paskirties pastatams. Projektuojant grindų paviršių, yra laikomasi pastatų šiluminės bei garso izoliacijos reikalavimų. Reikėtų pabrėžti, jog taip pat yra laikomasi atitinkamų įstatymų, nutarimų, direktyvų, normų ir statybos leidimo nuostatų (vokiškai–VOB). Kalbant apie IGS Euro sistemų vamzdžius ir IGS plieno sąvaržas, svarbu yra tai, jog projektuotojas turi galimybę pasirinkti iš dviejų skirtingo dydžio ir skirtingos difuzinės sandaros (skirtingo atsparumo) šildymo ir aušinimo komponentų. IGS Euro sistemos vamzdžiai yra klojami šilti, todėl įsistato į IGS plieno sąvaržas be jokio įtempimo ir spaudimo. 
 
Sistemos klojimas
 
Vamzdžių sistemos klojimo pagrindas yra IGS projektavimo programinė įranga „Multi projektuotojas“. Vėliau didelis dėmesys kreipiamas į IGS montavimo ir technologines direktyvas. Projektuojant ir rengiant IGS grindų šildymą ir aušinimą, labai svarbu laikytis galiojančių įstatymų, nutarimų, direktyvų, normų ir statybos leidimo nuostatų. Tolimesniuose gamintojo nurodymuose pritaikomos pripažintos, patvirtintos technologijų bei darbų vykdymo taisyklės.
Sistemos komponentai (prie paveikslo)
1. MB Euro sistemos vamzdžiai 12/17
2. MB plieno sąvaržos 12/17
3. Cemento danga, įskaitant MULTIBETON dangos emulsiją
 
4. Kalcio sulfato junginio danga (alternatyva 03. punktui)
5. MB PE plėvelė, 0,2 mm
6. Kalcio sulfato junginio pagrindą palaikantis tinklelis
7. Šilumos ir garso izoliacija
8. Izoliacinės juostos 
9. Grindų paviršius
10. Tinkuota siena 
11. Neįrengtas pastatas
 
 
IGS  Šildymo ir aušinimo sistemos
GRINDŲ ŠILDYMAS IGS  grindų sistema
 
Šildymo ir aušinimo paviršius
 
Svarbiausias šildomų ir aušinamų grindų konstrukcijos komponentas yra paviršius. Jis turi būti gerai laidus šilumai, tvirtas ir atsparus aukštai temperatūrai. Statinio projekte labai svarbu nustatyti paviršiaus tvirtumo klasę. Gyvenamuosiuose bei biuro pastatuose naudojama CT F4 cemento dangos tvirtumo klasė ir galima apkrova iki 2 kN/m2. Esant didesnei apkrovai, atsižvelgiama į statinių reikalavimus ir nustatomas paviršiaus izoliacijos rūšis ir tvirtumas. IGS cemento dangos kokybės gerinimui naudojama IGS E tipo paviršiaus emulsija. Maksimali paviršiaus šildymo temperatūra neturėtų viršyti 55 °C. Aušinimo metu pirminė temperatūra yra sureguliuojama iki rasos taško temperatūros, dėl to yra privaloma suplanuoti rasos taško jutiklį. Kalcio sulfato junginio bei cemento paviršiai turi būti šildomi atsižvelgiant į atitinkamus standartus.
 
Šilumos ir garso izoliacija/plėvelė
 
Projektuotojas privalo iš anksto numatyti, kad izoliacija ir plėvelės storis atitiktų reikalavimus ir standartus. Be to, turi būti laikomasi triukšmo izoliacijos reikalavimų. Padidintos garso izoliacijos reikalavimus statybų užsakovai turi numatyti statybų projekte. Garso izoliaciją reikia kloti vienoje plokštumoje. Šilumos ir garso izoliacijai yra naudojama IGS PE plėvelė, kuri apsaugo izoliaciją nuo drėgmės ir vandens garų.
 
Izoliacinės juostos
 
Izoliacinės juostos atlieka svarbias funkcijas: 
1. garso izoliacija
2. apkrovos paskirstymo sluoksnio ištempimas
3. šilumos izoliacija tarp šalto konstrukcinio elemento ir sušilusios dangos
 Izoliacinės juostos apsaugo dangą pasikeitus jos padėčiai. Izoliacinių juostų judesio diapazonas turi būti bent 5 mm. Juostos tvirtinamos ant neįrengto pastato grindų paviršiaus arba ant apatinio izoliacijos sluoksnio. Paklojus viršutinę grindų dangą, izoliacinių juostų išlindę galai yra nupjaunami. 
 
Pastato būklė
 
Prieš IGS  grindų šildymo ir aušinimo įrengimą, privaloma sudėti langus ir įstatyti lauko duris. Taip pat turi būti užbaigtas namų techninių instaliacijų įrengimas, sienų glaistymas,  vamzdžių siūlių tinkavimas. 
 
Siūlės
 
Visoms „plaukiojančioms“ grindų dangoms yra būdingos medžiagų susitraukimo ir plėtimosi savybės. Jeigu yra teisingai išdėstytos judėjimo ir pakraščių siūlės, šios savybės grindų dangai nedaro jokios žalos. Judėjimo ir pakraščių siūlių išdėstymui statybos projektuotojas iš anksto parengia planą.
 
 
Laikantysis pagrindas
 
 
Tam, kad ant laikančiojo pagrindo gerai išsidėstytų apkrovos pasiskirstymo sluoksnis, jis turi būti išdžiūvęs ir turėti plokštų paviršių, negali būti nelygių pakilimų. Turi būti vengiama paviršiaus storio svyravimų. Yra nustatyta, jog vamzdynai turi būti klojami ant laikančiojo pagrindo. Prieš klojant izoliacinį sluoksnį, paviršius turi būti labai gerai išlygintas. Paviršiaus išlyginimui negali būti naudojama skalda ar smulkintas smėlis. Turi būti kontroliuojama, kad suplanuotas konstrukcijos aukštis visur būtų vienodas. 
 
Pastato hidroizoliavimas (hermetizavimas)
 
Pagal standartus, statinio dalys, kurios ribojasi su gruntu, turi būti hermetiškai izoliuotos. Kalbama apie pirmo aukšto neišmūryto pastato rūsio arba pusrūsio grindis. Kokie pastato hidroizoliavimo būdai bus pasirenkami, priklauso nuo to, kokia yra antžeminė pastato rūšis. Hermetizavimas turi būti atliktas prieš paviršių šildymo įrengimą. Anksčiau minėta IGS PE plėvelė negali būti painiojama su hermetizavimu (hidroizoliacija). 
 
Išlyginamieji sluoksniai
 
Jei paviršiaus plokštuma turi nuokrypių, išlyginamųjų sluoksnių pagalba ją būtina lyginti. Šis reikalavimas galioja bet kokių senų ir naujų pastatų atraminiams paviršiams. Reikėtų pažymėti, jog pasirinkta išlyginamojo sluoksnio forma yra suderinama su projektuojamų paviršių šildymo sistemomis ir erdvės panaudojimu.

Grindų danga
 
Kadangi paviršių šildymas ir aušinimas šiandien yra labai populiarus, statybų užsakovai gali naudoti įvairias grindų dangas. Beveik visi gamintojai kuria ir parduoda grindų dangas, kurios naudojamos paviršių šildymui ir aušinimui. Tinkami paviršiai yra tokie kaip: tekstilės danga, natūralus akmuo, lanksti, lengvai prisitaikanti danga, keraminė danga, parketas, laminatas ir, žinoma, medinės grindys. 
 
Tylusis aušinimas
 
IGS paviršių šildymo ir aušinimo sistemos dar kitaip yra vadinamos „tyliuoju aušinimu“. Šios sistemos yra nebrangios, kadangi joms reikia tik šaldymo mašinos (aparato) arba grįžtamosios šilumos (reversinio) siurblio su tinkamu reguliavimu. Maksimali „tyliojo aušinimo“ galia atsiranda dėl rasos taško apskaičiavimo, kuris nustato žemiausią aušinimo temperatūrą, kad žmonės jaustųsi patogiai. Tam, kad funkcionuotų „tylusis aušinimas“, turi būti įdiegtas rasos taško jutiklis bei aušinimo reguliatorius.  30 – 50 W/m2 galingumas vasarą sukuria komforto jausmą, reikia mažiau oro kondicionierių.  
 
IGS  Šildymo ir aušinimo sistemos
GRINDŲ ŠILDYMAS IGS grindų-plokščių paviršių sistema
 
Pritaikymo sritys
 
IGS grindų-plokščių paviršių sistema yra šildymo ir aušinimo sistema, naudojama komercinių ir gyvenamųjų namų statyboje (naujoje statyboje ir renovacijoje). Dėl šios sistemos galima sumažinti pastato aukštį, masę, pastatas greičiau išdžiūna.
 
 
IGS Euro sistemos vamzdžio „12“ techniniai duomenys
 
Konstrukcijos aukštis min. 40 mm
Vamzdžių padengimas (perdanga) min. 28 mm
Konstrukcijos masė apie 85 kg/m2
Apkrova 3,5 kN/m2
 
IGS Euro sistemos vamzdžio „17“ techniniai duomenys
 
Konstrukcijos aukštis min. 40 mm
Vamzdžių padengimas (perdanga) min. 23 mm
Konstrukcijos masė apie 85 kg/m2
Apkrova 3,5 kN/m2
 
 
Didesnė plokščiųjų paviršių apkrova
 
Norint padidinti apkrovą, pavyzdžiui, iki 5 kN/m2, rekomenduojamas konstrukcijos aukštis yra nuo 50 mm. Taikant šią sistemą, danga tampa atsparesnė lankstymuisi.  
 
Sertifikavimas
 
Nepriklausoma betono technologijų ir pastatų kontroliavimo įmonė patikrino IGS grindų-plokščiųjų paviršių sistemą ir išdavė sertifikatą.
 
Plokščiųjų paviršių konstrukcijos apibendrinimas
 
IGS projektuoja ir gamina energiją taupančias šildymo ir aušinimo sistemas įvairios paskirties pastatams. Plokščiųjų paviršių konstrukcijos projekte yra numatomas šilumos ir garso izoliacijos kriterijus, atitinkantis teisinius reikalavimus. Kalbant apie IGS Euro sistemų vamzdžius ir IGS plieno sąvaržas, reiktų pabrėžti, jog projektuotojas turi galimybę pasirinkti iš dviejų skirtingo dydžio ir skirtingos difuzinės sandaros šildymo ir aušinimo komponentų. IGS  Euro sistemos vamzdžiai yra klojami šilti, dėl to vamzdžiai be jokio įtempimo ar spaudimo įsistato į IGS plieno sąvaržas. 
 
Šildymo ir aušinimo dangos apibendrinimas
 
Paviršiaus danga yra vienas iš svarbiausių šildomų ar aušinamų plokštumų konstrukcijos komponentų. Ji turi turėti tokias savybes kaip: geras šilumos laidumas, tvirtumo kokybė ir atsparumas aukštai temperatūrai. Maksimali paviršiaus šildymo temperatūra neturėtų viršyti 55 °C.
 
Sistemos klojimas
 
Pagrindas klojimui yra IGS projektavimo programinė įranga „Multi projektuotojas“. Taip pat svarbu atsižvelgti į  IGS montavimo bei inžinerinius nurodymus. Projektuojant ir klojant IGS plokščiųjų paviršių šildymo ir aušinimo sistemas, laikomasi galiojančių įstatymų, nutarimų, direktyvų, standartų ir statybos leidimo nuostatų. Dar galima pabrėžti, jog kituose gamintojo nurodymuose pritaikomos pripažintos, patvirtintos technologijų bei darbų vykdymo taisyklės.
 
Sistemos komponentai (prie paveikslo)
 
1. MB Euro sistemos vamzdžiai 12/17
2. MB  plieno sąvaržos 12/17
3. IGS specialus šildomas paviršius
4. MB  PE  plėvelė 0,2 mm
5. Šilumos ir garso izoliacija
6. Izoliacinės juostos
7. Viršutinis paviršiaus sluoksnis
8. Tinkuota siena
9. Neįrengtas pastatas
 
IGS  Šildymo ir aušinimo sistemos
GRINDŲ ŠILDYMAS IGS grindų-plokščių paviršių sistema
 
IGS specialus šildomas paviršius
 
50 kg cemento paruošimui (CEM I 32,5 R) reikia 4 l IGS PVP (maždaug 1 l/m2). Tai sudaro 8% cemento masės. Kiti dedami priedai yra 3 dalys smėlio 0/8 ir 8 kg (maždaug 2 kg/m2) Harex plieno pluoštų KE 20/1.7 (ilgis= 20 mm, plotis = 1,7 mm, storis = 0,5 mm) su galiniais kabliukas (su kabėmis, esančiomis galuose). Šildomų grindų apie 2,5 m2 storis turi būti nuo 4 cm. Tokiu principu galima sutaupyti daug vandens. Klojant IGS specialius šildomus paviršius, plokščių paviršių sistemas, turi būti primaišyta plieninių pluoštų (UAB Krampe-Harex & Co. KG). 
 
Šildymo funkcionavimas ir patikra
 
Pačioje pradžioje (dažniausiai po 2 dienų) turi būti vengiama per greito paviršiaus, padengto IGS PE plėvele, išdžiūvimo. Šildymo funkciją galima pradėti trečią dieną, didinant temperatūrą iki 25 °C, kasdien temperatūrą galima didinti po 5°C. Po 4 dienų, atliekant drėgmės bandymą, grindys yra patikrinamos. Tinkamas paviršiaus paruošimas yra svarbi sąlyga, norint pasiekti aukštą kokybės lygį. 
 
 
Šilumos ir garso izoliacija/plėvelė
 
Atsižvelgdamas į teisinius reikalavimus ir standartus, projektuotojas turi iš anksto pasirinkti tinkamą izoliaciją bei jos storį. Be to, turi būti laikomasi garso izoliacijos reikalavimų. Apie padidintos garso izoliacijos reikalavimus statybų užsakovai turi pranešti iš anksto, tai turi būti numatyta statybų projekte. Garso izoliaciją būtina kloti vienoje plokštumoje. Šilumos ir garso izoliacija yra  apdengiama IGS PE plėvele. Ši plėvelė apsaugo izoliaciją nuo drėgmės ir vandens garų.
 
Pastato hidroizoliavimas (hermetizavimas)
 
 
Remiantis atitinkamais standartais, statinio dalys, besiribojančios su gruntu, turi būti  hermetiškai izoliuotos. Kalbama apie pirmo aukšto neišmūryto pastato rūsio arba pusrūsio grindis. Kokie pastato hidroizoliavimo būdai bus pasirenkami, priklauso nuo to, kokia yra antžeminė pastato rūšis. Pastato hidroizoliavimas (hermetizavimas) turi būti atliktas prieš tai, kol bus įrengta paviršiaus šildymo sistema.  
 
Pastato būklė 
 
Pastate, prieš įrengiant IGS grindų šildymo ir aušinimo sistemą, privaloma sudėti langus,  įstatyti lauko duris. Turi būti užbaigtas techninių instaliacijų įrengimas, sienų glaistymas,  vamzdžių siūlių tinkavimas. 
 
 
Išlyginamieji sluoksniai
 
 
Jei paviršiaus plokštuma turi nuokrypių, išlyginamųjų sluoksnių pagalba ją būtina lyginti. Šis reikalavimas galioja bet kokių senų ir naujų pastatų atraminiams paviršiams. Pasirenkama išlyginamojo sluoksnio forma yra suderinama su projektuojamų paviršių šilymo sistemomis ir erdvės panaudojimu.
 
Siūlės
 
Visoms „plaukiojančioms“ grindų dangoms yra būdingas medžiagų susitraukimas ir plėtimasis. Jeigu yra teisingai išdėstytos judėjimo ir pakraščių siūlės, šios savybės grindų dangai nedaro jokios žalos. Judėjimo ir pakraščių siūlių išdėstymui statybos projektuotojas iš anksto parengia planą.
 
Grindų danga
 
Šiandien paviršių šildymas ir aušinimas yra labai populiarus, todėl statybų užsakovai gali naudoti įvairias grindų dangas. Beveik visi gamintojai kuria ir parduoda grindų dangas, kurios yra tinkamos šildomų ir aušinamų paviršių naudojimui. Tinkami paviršiai yra tokie kaip: tekstilės danga, natūralus akmuo, lanksti, lengvai prisitaikanti danga, keraminė danga, parketas, laminatas ir, žinoma, medinės grindys. 
 
Izoliacinės juostos
 
Izoliacinės juostos atlieka svarbias funkcijas: 
1. garso izoliacija
2. apkrovos paskirstymo sluoksnio ištempimas
3. šilumos izoliacija tarp šalto konstrukcinio elemento ir sušilusios dangos
 Izoliacinės juostos apsaugo dangą pasikeitus jos padėčiai. Yra nustatyta, jog izoliacinių juostų judesio diapazonas turi būti bent 5 mm. Jos tvirtinamos ant neįrengto pastato grindų paviršiaus arba ant apatinio izoliacijos sluoksnio. Paklojus viršutinę paviršiaus dangą, izoliacinių juostų išlindę galai yra nupjaunami. 
 
Laikantysis pagrindas
 
Tam, kad apkrovos pasiskirstymo sluoksnis gerai išsidėstytų ant pagrindo, jis turi būti išdžiūvęs ir turėti plokštų paviršių. Jis negali turėti nelygių pakilimų, reikia vengti paviršiaus storio svyravimų. Prieš klojant izoliacinį sluoksnį, paviršius turi būti labai gerai išlygintas. Skalda ar smulkintas smėlis negali būti naudojami paviršiaus išlyginimui. Turi būti kontroliuojama, kad suplanuotas konstrukcijos aukštis visur būtų vienodas. 
 
Tylus aušinimas
 
IGS paviršių šildymo ir aušinimo sistemos dar kitaip yra vadinamos „tyliuoju aušinimu“. Šios sistemos yra nebrangios, kadangi joms reikia tik šaldymo aparato arba grįžtamosios šilumos siurblio su tinkamu reguliavimu. Didžiausia „tyliojo aušinimo“ galia atsiranda dėl rasos taško apskaičiavimo, kuris nustato žemiausią aušinimo temperatūrą, kad žmonės jaustųsi patogiai. Tam, kad funkcionuotų „tylusis aušinimas“, turi būti įdiegtas rasos taško jutiklis bei aušinimo reguliatorius.  30 – 50 W/m2 galingumas vasarą sukuria komforto jausmą, reikia mažiau oro kondicionierių.  
 
 
IGS  Šildymo ir aušinimo sistemos
GRINDŲ ŠILDYMAS IGS sienų sistema
 
Pritaikymo sritys
 
IGS sienų sistema gali būti  naudojama įvairios gyvenamosios ir komercinės paskirties pastatuose, kur techniškai negali būti naudojamas grindų šildymas arba aušinimas. IGS sienų sistema yra idealus sprendimas ir tais atvejais, kai grindų paviršius reikalauja specialių poreikių. 
 
IGS  Euro sistemos vamzdžio „12“ techniniai duomenys
 
Konstrukcijos aukštis min. 22 mm
Vamzdžių padengimas (perdanga) min. 10 mm
Konstrukcijos masė apie 55 kg/m2
 
IGS  Euro sistemos vamzdžio „17“ techniniai duomenys
 
Konstrukcijos aukštis min. 27 mm
Vamzdžių padengimas (perdanga) min. 10 mm
Konstrukcijos masė apie 55 kg/m2
 
Montavimo darbai
 
IGS plieno sąvaržos yra tvirtinamos prie sienos atstumu nuo 1,0 m iki 1,5 m su kištukais ir varžtais. MULTIBETON Euro vamzdžių sistema yra montuojama horizontaliai, pradedant nuo grindų ir kylant į viršų. 
 
Sistemos klojimas
 
Vamzdžių sistemos klojimo pagrindas yra IGS projektavimo programinė įranga „Multi projektuotojas“. Vėliau didelis dėmesys kreipiamas į IGS montavimo ir technologines nuostatas.  Projektuojant ir rengiant IGS sienų šildymą ir aušinimą, svarbu laikytis galiojančių įstatymų, nutarimų, direktyvų, normų ir statybos leidimo nuostatų. Tolimesniuose gamintojo nurodymuose pritaikomos pripažintos, patvirtintos technologijų bei darbų vykdymo taisyklės.
 
Sienos statinio apibendrinimas
 
IGS projektuoja ir gamina šildymo ir aušinimo sistemas, kurios yra skirtos įvairaus  naudojimo pastatams. Projektuojant grindų paviršių, yra laikomasi statinių šiluminės bei garso izoliacijos reikalavimų. Reikėtų pabrėžti, jog projektuojant sienų paviršių, yra laikomasi atitinkamų įstatymų, nutarimų, direktyvų, normų ir statybos leidimo nuostatų. Kalbant apie IGS Euro sistemų vamzdžius ir IGS plieno sąvaržas, svarbu nepamiršti, jog projektuotojas turi galimybę pasirinkti iš dviejų skirtingo dydžio ir skirtingo atsparumo šildymo ir aušinimo komponentų. IGS Euro sistemos vamzdžiai yra klojami šilti, todėl įsistato į
 
 
IGS plieno sąvaržas be jokio įtempimo ir iškreipimo. Norint įgyvendinti sėkmingą sienų paviršių šildymą, projektuotojui, architektui bei profesionalios įmonės atstovams, reikia  palaikyti tarpusavio ryšį, daryti viską žingsnis po žingsnio, derinti statybos eigą. 
Sistemos komponentai (prie paveikslo)
1. MB – Euro sistemos vamzdžiai 12/17
2. MB – plieno sąvaržos12/17
3. Tinko sutvirtinimas (sustiprinimas)
4. Tinkuota siena
5. Izoliacinės juostos
6. Neįrengtas pastatas
7. Šilumos izoliacija
8. Grindų paviršius
IGS  Šildymo ir aušinimo sistemos
GRINDŲ ŠILDYMAS IGS  sienų sistema
 
Grindų ir sienų šildymo tarpusavio ryšys
Panaudojant papildomą, tik 2 m2 sienų šildymą 6 m2  dydžio vonioje, galima visos šildymo sistemos srauto temperatūrą sumažinti 3 °C. Tai, žinoma, turi teigiamą poveikį energijos naudojimui. 
IGS  Šildymo ir aušinimo sistemos
 
GRINDŲ ŠILDYMAS IGS sienų sistema
 
Grindų ir sienų šildymo tarpusavio ryšys
Panaudojant papildomą, tik 2 m2 sienų šildymą 6 m2  dydžio vonioje, galima visos šildymo sistemos srauto temperatūrą sumažinti 3 °C. Tai, žinoma, turi teigiamą poveikį energijos naudojimui. 
 
 
Pastato būklė
 
Langai ir lauko durys turi būti įstatyti prieš pradedant įrenginėti IGS sienų šildymo sistemą. Taip pat turi būti užbaigtas techninių instaliacijų įrengimas, vamzdžių siūlių tinkavimo darbai.
Prieš sienų šildymo ir aušinimo sistemos montavimą, turi būti instaliuoti elektros įrenginiai, pavyzdžiui, rozetės,  arba turi būti nustatyta vieta ant sienos, kur planuojama įmontuoti rozetės. 
 
Sienos tinkavimas
 
Sienos tinką galima priskirti prie vieno iš svarbiausių sienos šildymo ir aušinimo sistemos komponentų. Sienos tinkas turi būti laidus šilumai, todėl lengvas ir šilumą izoliuojantis tinkas yra netinkamas. Montuojant sienų šildymo sistemą, sienų tinkui galima naudoti tokias rišamąsias medžiagas: gipsą, gipsą/kalkes, kalkes/cementą, cementą, molį arba kitą rišamąją medžiagą, atitinkančią galiojančius standartus. Žinoma, dar gali būti naudojamas ir specialiai pagamintas, šildomoms sienoms skirtas sienų tinkas.  Norėdamas sumažinti įtrūkimų atsiradimą, tinkuotojas pats sprendžia, kokias priemones naudoti tinko sustiprinimui, (pvz.,mineralinius pluoštus, sintetinius pluoštus, stiklinio pluošto tinklelį, metalo lakštus). 
 
Temperatūra
 
Didžiausia tinko šiluminė apkrova paprastai neturėtų viršyti 50 °C (išimtis – kalkių cemento tinkas – 70°C). Aušinimo metu rasos taško temperatūra reguliuoja srauto temperatūrą, todėl yra būtina nustatyti rasos taško jutiklį.
 
Tinkavimo pagrindas
 
Tinkuotojas, prieš pradėdamas tinkavimo darbus, turi patikrinti, ar pagrindas tinkavimui yra tinkamas. Šios patikros metu paaiškėja, ar yra reikalingas tinkavimo pagrindo tvarkymas. Plytos, akmuo, klintys, molio plytos, kieta izoliacija, gipso plokštės yra tinkamas pagrindas sienų sistemai. Tinkavimo pagrindas turi būti plokščias, tvirtas ir kietas, pakankamai stabilus, atsparus vandeniui, vienalytis, sausas, neapdulkėjęs, tolygiai įsigeriantis, neužšalęs. 
 
 
 
Pastato būklė
 
Langai ir lauko durys turi būti įstatyti prieš pradedant įrenginėti IGS sienų šildymo sistemą. Taip pat turi būti užbaigtas techninių instaliacijų įrengimas, vamzdžių siūlių tinkavimo darbai.
Prieš sienų šildymo ir aušinimo sistemos montavimą, turi būti instaliuoti elektros įrenginiai, pavyzdžiui, rozetės,  arba turi būti nustatyta vieta ant sienos, kur planuojama įmontuoti rozetės. 
 
Sienos tinkavimas
 
Sienos tinką galima priskirti prie vieno iš svarbiausių sienos šildymo ir aušinimo sistemos komponentų. Sienos tinkas turi būti laidus šilumai, todėl lengvas ir šilumą izoliuojantis tinkas yra netinkamas. Montuojant sienų šildymo sistemą, sienų tinkui galima naudoti tokias rišamąsias medžiagas: gipsą, gipsą/kalkes, kalkes/cementą, cementą, molį arba kitą rišamąją medžiagą, atitinkančią galiojančius standartus. Žinoma, dar gali būti naudojamas ir specialiai pagamintas, šildomoms sienoms skirtas sienų tinkas.  Norėdamas sumažinti įtrūkimų atsiradimą, tinkuotojas pats sprendžia, kokias priemones naudoti tinko sustiprinimui, (pvz.,mineralinius pluoštus, sintetinius pluoštus, stiklinio pluošto tinklelį, metalo lakštus). 
 
Temperatūra
 
Didžiausia tinko šiluminė apkrova paprastai neturėtų viršyti 50 °C (išimtis – kalkių cemento tinkas – 70°C). Aušinimo metu rasos taško temperatūra reguliuoja srauto temperatūrą, todėl yra būtina nustatyti rasos taško jutiklį.
 
Tinkavimo pagrindas
 
Tinkuotojas, prieš pradėdamas tinkavimo darbus, turi patikrinti, ar pagrindas tinkavimui yra tinkamas. Šios patikros metu paaiškėja, ar yra reikalingas tinkavimo pagrindo tvarkymas. Plytos, akmuo, klintys, molio plytos, kieta izoliacija, gipso plokštės yra tinkamas pagrindas sienų sistemai. Tinkavimo pagrindas turi būti plokščias, tvirtas ir kietas, pakankamai stabilus, atsparus vandeniui, vienalytis, sausas, neapdulkėjęs, tolygiai įsigeriantis, neužšalęs. 
 
 
 Laikantysis pagrindas
 
 
Sienos privalo atitikti šiuos reikalavimus: 
1. turi būti pakankamai stabilios ir tvirtos, atlaikančios sienų šildymo ir aušinimo sistemos apkrovą, 
2. turi būti laikomasi kampų ir plokštumų nuokrypių, 
3. įvairiose pastato dalyse, kurios atsiskiria statybiniais plyšiais, sienų šildymas yra nutraukiamas. 
 
Viršutinins tinko sluoksnis
 
Tinko paviršių galima padengti silikatiniu ar dekoratyviniu (antruoju) tinko sluoksniu. Šios medžiagos yra apdirbamos pagal gamintojo instrukcijas.
 
Šilumos izoliacija
 
Būtina atlikti išorinių ir vidinių sienų izoliacijos patikrą, kuri turi atitikti įstatymus ir nuostatas. Išorinė sienų izoliacija, t.y. išorinių sienų šiltinimas reikalingas tam, kad būtų išvengta drėgmės ir šerkšno susidarymo išorinėje sienoje.
 
Sienų paviršių užbaigimas
 
Sienų užbaigimui naudojami tik tokie paviršiai, kuriuos gamintojai leidžia naudoti šildomoms sienoms, t.y. tapetai, dažai, keraminės plytelės, struktūrinis tinkas ir natūralus akmuo. Sienų paviršiams naudojami klijai taip pat turi būti skirti šildomiems ir aušinamiems paviršiams. 
 
Pakraščių/judėjimo siūlės
 
Sienų tinkas turi traukimosi ir plėtimosi savybę. Tačiau jeigu yra teisingai išdėstytos judėjimo ir pakraščių siūlės, ši savybė tinkui nedaro jokios žalos. Judėjimo/pakraščių siūlėms statybos projektuotojas iš anksto parengia planą.
 
Šildymo funkcionavimas
 
IGS sienų šildymo sistemos funkcionalumo patikra yra analogiška grindų šildymo arba aušinimo sistemos patikrai. Jeigu tinkuojant sienas buvo naudojama surišamoji medžiaga cementas, tuomet anksčiausiai sienų šildymo sistemos funkcionavimo patikrą galima atlikti po tinkavimo praėjus 21 dienai (jeigu buvo naudojama gipsas – anksčiausiai po 7 dienų, molis – dažniausiai iš karto) arba atsižvelgiant į gamintojo nurodymus. Įmonė, kuri bus atsakinga už šildomų sienų paviršių dengimą, prieš atlikdama darbą, privalo patikrinti paviršiaus džiūvimo savybes (patikra turi būti atliekama tinkuojant ir nešildomas sienas).
 
Tylusis aušinimas
IGS  – paviršių šildymo ir aušinimo sistemos dar kitaip yra vadinamos „tyliuoju aušinimu“. Šios sistemos yra nebrangios, kadangi joms reikia tik šaldymo aparato arba grįžtamosios šilumos siurblio su tinkamu reguliavimu. Maksimali „tyliojo aušinimo“ galia atsiranda dėl rasos taško apskaičiavimo, kuris nustato žemiausią aušinimo temperatūrą, kad žmonės jaustųsi patogiai. Tam, kad funkcionuotų „tylusis aušinimas“, turi būti įdiegtas rasos taško jutiklis ir aušinimo reguliatorius.  30 – 50 W/m2  galingumas leidžia vasarą sukurti komforto jausmą, tokiu atveju sumažėja oro kondicionierių naudojimas.
 
IGS  Šildymo ir aušinimo sistemų montavimas
GRINDŲ ŠILDYMAS IGS moduliacinis metodas
 
 
Šildymo ir aušinimo sistemos klojimo schema, remiantis IGS moduliaciniu metodu
 
IGS šildymo apkrovos padengimui naudoja IGS  moduliacinį metodą. Tokio pobūdžio klojimo rūšis užtikrina termodinamišką, labai tikslingą šilumos sistemos padengimą ir, tuo pačiu, efektyvų energijos panaudojimą. 
 
Šildymo ir aušinimo sistemos klojimo metodai
 
Žemiau yra apibrėžti IGS klojimo metodai, atsižvelgiant į atstumus ir vamzdžių kiekį. Klojimo metodas D veikia kaip ateinančių ir grįžtamųjų linijų skirstytuvas. 
 
Vidutiniškas vamzdžių skaičius
  
V1 : D C B A20 A25 A30
R2 : 20,0 m 8,0 m 6,5 m 5,0 m 4,0 m 3,5 m
1Klojimo metodas, 2Vamzdžių kiekis m2
 
Klojimo atstumas
 
V3 : D C B A20 A25 A30
R4 : 5,0 cm 12,5 cm 15,0 cm 20,0 cm 25,0 cm 30,0 cm
3Klojimo metodas, 4Rastro dydis 
 
Sistemos klojimas
 
IGS projektavimo programinė įranga „Multi projektuotojas“ yra vamzdžių sistemos klojimo pagrindas. Vėliau didelis dėmesys kreipiamas į IGS montavimo ir techninius nurodymus. Projektuojant ir rengiant IGS grindų šildymą ir aušinimą, svarbu laikytis galiojančių įstatymų, nutarimų, direktyvų, normų ir statybos leidimo nuostatų. Tolimesniuose gamintojo nurodymuose pritaikomos pripažintos, patvirtintos technologijų bei darbų vykdymo taisyklės.
 
Įrengimas, apsaugantis nuo užšalimo
 
01. Prieš montuojanT IGS paviršių šildymo ir aušinimo sistemą, būtina uždaryti visus 
      langus, įstatyti sandarias lauko duris. 
02. Kai energijos tiekimo centras yra paruoštas naudojimui, namas pradedamas po truputį 
      šildyti, šiek tiek aukščiau užšalimo taško (katilo apsauginė programa nuo užšalimo).
03. Šildymo funkciją gali atlikti ir IGS prietaisas, t.y. speciali priemonė nuo užšalimo, pridėta prie šildymo įrenginio.
04. Jei IGS sistemos vamzdžių montavimas atliekamas be apsauginės užšalimo priemonės, ir šildymo centras nėra paruoštas naudojimui, sumontavus sistemą, karštas vanduo iš vamzdžių turi būti išleistas. Prieš klojant viršutinį sluoksnį, MULTIBETON paviršių šildymo ir aušinimo sistema vėl turi būti užpildyta karštu vandeniu ir turi būti nustatytas reikiamas sistemos slėgis. 
 
 
Montavimo instrukcija, remiantis IGS moduliaciniu metodu
 
1. Ant visų kraštinių izoliacijos juostų pritvirtinami IGS  plieninės sąvaržos. Šilumos tiekimo vamzdynams labai naudingi net maži plieninio bėgelio gabaliukai, sudaryti iš 3 – 4 sąvaržų.
2. IGS  sistemos vamzdžiai turi būti klojami maždaug 5 cm atstumu nuo iškilusių statinio dalių. Dėl to MULTIBETON sistemos vamzdžiai yra montuojami pradedant nuo antros IGS sąvaržos. 
3. IGS sistemos vamzdžiai patalpoje pradedami kloti nuo skirstytuvo. IGS sistemos vamzdžiai montuojami šalčiausioje patalpos zonoje išilgai, tuomet pereinama į pakraščio zoną ir po to į vidinę zoną. Galiausiai IGS sistemos vamzdžiai grįžta iki skirstytuvo. 
4. Šoninis vamzdžių šilumos apytakos rato arba dviejų šilumos apytakos ratų atstumas atitinka vidutinišką atstumą nuo krašto iki vidurio zonos. Pavyzdžiui, krašto zona atitinka klojimo metodą C, vidinė zona – klojimo metodą A30, tai atitinka šoninio atstumo klojimo metodą A20. 
5. Patalpoje, klojant daugiau negu vieną šilumos apytakos ratą, kiekvienas šilumos ratas turi būti klojamas toje zonoje, kurioje šilumos poreikis yra didžiausias (šalčiausios patalpos zonos yra prie langų ir prie išorinių sienų). 
6. Klojant patalpoje daugiau negu vieną šilumos apytakos ratą, šiuos ratus sudarančių vamzdžių ilgis turi būti apytiksliai vienodas. 
7. Sistemos vamzdžiai lenkimuose turi būti klojami plokščiai, sudarydami maždaug 15 cm elipsę (uždarą kreivę). Pagrindinė taisyklė: vamzdžių lankas (lenkimas) yra teisingos formos, jei susidariusiame lanke (lenkimo vietoje) telpa jūsų ranka. 
8. IGS sistemos vamzdžių negalima pertraukti.
9. Sukabinimai, esant mažiausiai 50°C, dar kartą suveržiami (suspaudžiami). Vamzdis lenkimo srityje niekada neturėtų būti įspaustas į sąvaržą. Visi sukabinimai, tvirtinami grindų konstrukcijoje, turi būti išdėstyti ir pažymėti patikrinimo brėžinyje. 
10. Po montavimo patikrinamas visų šilumos apytakos ratų sandarumas ir funkcionalumas. 
11. Klojant paviršiaus dangą, šildymas yra išjungiamas, tačiau slėgis paliekamas.
12. Vožtuvo nustatymai yra sureguliuoti pagal aiškius apskaičiavimus.
13. Nepriklausomai nuo to, kokia šildymo sistema yra naudojama, visi įrenginiai pagal Vokietijos inžinierių asociacijos nuostatus turi būti atitinkamomis priemonėmis apsaugoti nuo korozijos pavojaus.
 
 IGS  Šildymo ir aušinimo sistemos
GRINDŲ ŠILDYMAS IGS termomontažas
Sistemos instaliavimas
Efektyvus  ir  be rizikos darbas bus užtikrintas  susipažinus su nurodytomis montavimo taisyklėmis.
 Visos sistemos klojimo pagrindas  yra IGS projektavimo programinė įranga „Multi projektuotojas,  taip pat ir  atitinkamų  normų bei  statybos leidimo nuostatų (vokiškai–VOB) laikymasis.
Tolimesniuose gamintojo nurodymuose pritaikomos pripažintos, patvirtintos technologijų bei darbų vykdymo taisyklės. 
 
Paviršius
 
Klojimo paviršiaus turi buti švarus, ir nustatyta  ar neturi nuokrypių.
A¹: 0,1 m 1 m 4 m 10 m 15 m
S²: 5 mm 8 mm 12 mm 15 mm 20 mm
¹  atstumas tarp matavimo taškų,   ² maksimalus  matuoklis 
 
 
Tolimesnis pasiruošimas
 
Prieš pradedant IGS termomontažą, reikia apsvarstyti, kurioje vietoje tinkamiausiai pastatyti IGS klojimo ritę ir IGS terminį įrenginį. Patirtis parodė, kad IGS klojimo ritę geriausia yra statyti ant plokštumos, netoli tos vietos, kur bus klojami vamzdžiai. IGS terminį įrenginį galima montuoti lauke, kad būtų užtikrintas greitas aprūpinimas vandeniu ir, kad būtų išvengta nereikalingo transportavimo iš vieno namo aukšto į kitą. 
 
 IGS moduliacinio metodo montavimo instrukcija
 
1. IGS plieninės sąvaržos pritvirtinamos iki visų kraštinių izoliacijos perimetrinių juostų. Vamzdžiams, tiekiantiems šilumą, gali būti labai naudingos net trumpos plieninio bėgelio atkarpėlės, sudarytos iš 3 – 4 sąvaržų.
2. IGS sistemos vamzdžiai turi būti klojami 5 cm atstumu nuo iškilusių statinio dalių. Atsižvelgiant į tai, IGS sistemos vamzdžiai pradedami montuoti nuo antros IGS sąvaržos.
3. Patalpoje IGS sistemos vamzdžiai pradedami kloti nuo skirstytuvo. Vamzdžiai montuojami išilgai šalčiausioje patalpos zonoje, tuomet pereinama į pakraščio zoną, o po to į vidinę zoną. Galiausiai IGS sistemos vamzdžiai vėl grįžta iki skirstytuvo. 
 
1. Šoninis vamzdžių šilumos apytakos rato atstumas, arba dviejų šilumos apytakos ratų atstumas, atitinka vidutinį atstumą nuo krašto iki vidurio zonos. Pavyzdžiui, krašto zona atitinka klojimo metodą C, vidinė zona – klojimo metodą A30, tai atitinka šoninio atstumo klojimo metodą A20. 
2. Reiktų atkreipti dėmesį į tai, jog patalpoje klojant daugiau negu vieną šilumos apytakos ratą, kiekvieną šilumos ratą reikia kloti toje zonoje, kurioje šilumos poreikis yra didžiausias (šalčiausios patalpos zonos yra prie langų ir prie išorinių sienų). 
3. Patalpoje klojant daugiau negu vieną šilumos apytakos ratą, vamzdžių, sudarančių šiuos ratus, ilgis turi būti apytiksliai vienodas. 
4. Sistemos vamzdžiai lenkimuose turi būti klojami plokščiai, sudarydami maždaug 15 cm elipsę (uždarą kreivę). Pagrindinė taisyklė: vamzdžių lankas yra teisingos formos tuo atveju, jei jūsų ranka telpa susidariusiame lanke. 
5. IGS sistemos vamzdžių negalima pertraukti.
6. Vamzdžių sukabinimai, esant mažiausiai 50°C, dar kartą suveržiami. Lenkimo srityje vamzdis neturėtų būti įspaustas į sąvaržą. Visus sukabinimus, tvirtinamus grindų konstrukcijoje, būtina išdėstyti ir pažymėti schemoje. 
7. Sumontavus vamzdžių sistemą,  patikrinamas visų šilumos apytakos ratų sandarumas ir funkcionalumas. 
8. Kai klojama paviršiaus danga, šildymas yra išjungiamas, bet slėgis paliekamas.
9. Vožtuvo parametrai yra nustatyti remiantis tiksliai paskaičiuotomis vertėmis. 
10. Visiškai neturi reikšmės, kokia šildymo sistema yra naudojama, visi įrenginiai, pagal Vokietijos inžinierių asociacijos nuostatus, turi būti apsaugoti nuo korozijos pavojaus.
 
Apsauga nuo užšalimo
 
01. Prieš IGS paviršių šildymo ir aušinimo sistemos montavimą, būtina uždaryti visus 
      langus ir langų angas, įstatyti sandarias lauko duris. 
02. Kai šilumos tiekimo centras yra visiškai paruoštas eksploatacijai, namas pradedamas po truputį 
      šildyti – šiek tiek aukščiau užšalimo taško (šildymo įrenginio apsauginė programa nuo užšalimo).
03. Šildymo funkcija gali būti vykdoma ir IGS prietaiso pagalba, t.y. specialia priemone nuo  užšalimo, kuri yra pridėta prie šildymo įrenginio (pvz. Varidos FSK). 
04. Tuo atveju, kai IGS sistemos vamzdžių montavimas atliekamas be apsauginės užšalimo priemonės ir šildymo centras nėra paruoštas eksploatacijai, sumontavus sistemą, iš
 
vamzdžių karštą vandenį reikia išleisti. Ruošiantis kloti viršutinį šildomo paviršiaus sluoksnį, IGS paviršių šildymo ir aušinimo sistema vėl turi būti pripildyta karštu vandeniu ir nustatytas reikiamas sistemos slėgis.
 
 
 
1. Paskirstymo dėžė
 
Jeigu pageidaujama, kad būtų paskirstymo dėžė, ji turi būti  pastatyta prieš IGS  termomontažą. Dėžė turi būti statoma ant tinko arba po juo. 
 
2. Krašto izoliacinė juostelė
 
Krašto izoliacinė juostelė tvirtinama ant neįrengto pastato grindų paviršiaus arba ant izoliacinio sluoksnio. Tvirtinant krašto izoliacinę juostelę, po ja ir po plėvele negali atsirasti oro. Be to, krašto izoliacinė juostelė turi būti taip apsaugota, kad, valant paviršių, ji nepakeistų savo padėties, nejudėtų. 
 
3. Šilumos ir garso izoliacija
 
Šilumos ir garso izoliacija yra tvirtinama prie krašto izoliacinės juostelės. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog tarp juostelių neatsirastų oro tarpas, kad nebūtų pakenkta šilumos ir garso izoliacijai. 
 
4. Tarpinis sluoksnis
 
IGS PE plėvelė turi būti tvirtinama po krašto izoliacine juostele. Naudojant kalcio sulfatą, plėvelė yra kruopščiai priklijuojama prie grindų pagrindo. Jeigu paskirstymo dėžė dar nėra pastatyta, tai turi būti atlikta po plėvelės priklijavimo. Taip pat reikia užsukti visus čiaupus, uždaryti vožtuvus. 
 
5. Vanduo, dujos ir elektros srovė (paveikslas viršuje)
 
 
 
 
Pripildykite juodą rezervuarą švariu vandeniu (50 l – 300 m ritei). Pritvirtinkite propano dujų talpą prie šilumos šaltinio. Pasirūpinkite siurbliu su elektros srove. 
 
6. Vidaus cirkuliacija (paveikslas dešinėje)
 
Visų pirma, IGS klojimo prietaise reikia nustatyti vidinę cirkuliaciją. Atkreipkite dėmesį į vožtuvų poziciją.  
 
7. IGS klojimo įrenginio šildymas (paveikslas dešinėje)
 
a) įjunkite elektrinio siurblio jungiklį;
b) atidarykite propano dujų talpos vožtuvą;
c) termostatinė galvutė turi būti visiškai atvira;
d) dabar jau galite dujiniu katilu šildyti vandenį;
e) kol vanduo viduje yra šildomas, jūs galite kairėje esančiame termometre stebėti temperatūrą;
f) vandens temperatūrai pakilus iki 65 °C, galima pradėti vamzdžių klojimą.
 
 
8. IGS plieno sąvaržų montavimas (paveikslas apačioje)
 
Sistemai įkaitus, reikia tvirtinti IGS plieno sąvaržas pagal iš anksto parengtą montavimo schemą.  Sąvaržos turi būti klojamos iki krašto izoliacinių juostelių. Norint prailginti bėgelius, reikia vieną bėgelį pritvirtinti trumpomis sąvaržomis prie kito. Plieno sąvaržų bėgeliai yra karpomi specialiomis bėgelių žirklėmis. 
 
9. Vamzdžių ritė (paveikslas viršuje)
 
Uždėkite vamzdžių žiedus ant IGS klojimo ritės. Apsauginei plėvelei pašalinti, naudokite specialų pjoviklį. Iš vamzdžių ritės atpjaukite du gabaliukus vamzdžio. Šie vamzdžių gabaliukai vėliau bus reikalingi sujungti ritę su šildymo įrenginiu, o šį – su skirstymo dėžute. 
 
10. Vamzdžio jungimas prie ritės (paveikslas dešinėje)
 
 
 
Pirmiausia, prijunkite vidinį vamzdžio žiedą prie viršutinio vožtuvo. Tuomet paimkite IGS  sistemos vamzdžio gabalėlį ir prijunkite prie apatinio vožtuvo. 
 
11. Vamzdžio jungimas prie šildymo įrenginio (paveikslas dešinėje)
 
Vamzdis, einantis iš ritės apačios, turi būti įkištas į juodąjį rezervuarą. Pritvirtinkite dar vieną vamzdžio gabalą taip, kaip parodyta paveiksle. Šiuo vamzdžio gabalėliu bus sujungiamas šildymo įrenginys su skirstymo dėžute.
 
12. Paskirstymo dėžė (paveikslas apačioje)
 
Vamzdžio gabalas, kurį jūs laikote rankoje, turi būti prijungtas prie apatinio KFE vožtuvo, (KFE vožtuvas – tai vožtuvas, skirtas užpildyti ir išleisti šildomas vandens sistemas) esančio paskirstymo dėžėje. Naudodami kvadratinį veržlių raktą, atsukite KFE vožtuvą. 
 
13. Rato jungtis (paveikslas apačioje)
 
Visi raudonieji ir mėlynieji atbuliniai vožtuvai turi būti uždaryti. Tik klojamos šildymo sistemos vožtuvai turi būti visiškai atidaryti. Prijunkite vamzdžių ritės kitą galą. 
 
14. Šilumos apytakos rato paleidimas  (paveikslas dešinėje)
 
Taigi, kaip pavaizduota paveikslėlyje, dešinysis vožtuvas turi būti atidarytas, o kairysis vožtuvas – uždarytas. Taip yra perjungiama sistema iš vidinio apytakos rato į išorinį. Vamzdžių ritė yra aprūpinama šiltu vandeniu. Po kelių akimirkų galima pradėti vamzdžių klojimo procesą. 
 
15. Pirmojo šilumos apytakos rato klojimas (paveikslas apačioje)
 
Pirmasis šilumos apytakos ratas yra klojamas remiantis IGS montavimo schema. Montuotojui paklojus pirmąjį šilumos apytakos ratą, vamzdis yra nupjaunamas ir prijungiamas prie atbulinio vožtuvo. Prieš nupjaunant vamzdį, reikia uždaryti jau paklotų šilumos apytakos ratų srautą. Tam, kad vėliau būtų galima mėgautis pakankamu terminiu mobilumu, IGS sistemos vamzdžiai turi būti sumontuoti kuo arčiau paskirstymo dėžės galinės sienelės.
16. Kitų šilumos apytakos ratų klojimas (paveikslas viršuje)
 
Pradedant kloti naują šilumos apytakos ratą (pradedame nuo raudono vožtuvo), vamzdį, kuris ateina iš IGS montavimo ritės, prijungiame prie naujo srauto ir atidarome jam priklausantį vožtuvą. Kiti šilumos apytakos ratai klojami analogiškai. 
 
 
 
17. Kalcio sulfatu padengtas pagrindas (paveikslas dešinėje)
 
Tuo atveju, jeigu yra naudojamas kalcio sulfatu padengtas pagrindas, jis turi būti pilamas dviem sluoksniais, arba turi būti klojamas sulaikantis tinklas. Šis tinklas turi būti paklotas ant visos IGS sistemos plokštumos ir užfiksuotas keliais trumpais vamzdžio gabaliukais
 Paprastai  grindu šildymo sistema IGS ant skiriamojo izoliacinio sluoksnio, yra paklojama plaukiojanciu budu.
Betono danga  šildoma  pleciasi, todėl atsiranda vidiniai įtempimai, kurie turi buti kompensuojami  pagal visą patalpos perimetrą įrengiamomis kompensacinemis isoliacinemis juostomis. Priklausomai nuo patalpu ploto, bei ilgio ir pločio santykio, temperatūriniu siūliu irengimas reikalingas  ir skersai patalpos.
Kad liejamas betonas nepatektų po izoliacija, temperatūrinės siūles ir izoliacijos sujungimo vietą būtina uždengti polietilenine plėvele.
 
.
Betono danga
IGS betono  dangos kokybės gerinimui naudojama IGS E tipo paviršiaus emulsija. 
Betonavimo darbams naudojamas betono skiedinys  turi atitikti  visus taikomus standartus ir techninių
specifikacijų reikalavimus.
Betono kokybė priklauso nuo  rišamųjų medžiagų, užpildų, vandens, priedų kokybės, vandens-cemento  santykio, mišinio paruošimo, betonavimo technologijos, kietėjimo sąlygų, trukmės ir t.t 
Darbų atlikimo metu, betono  maišytuvas,  ar betono liejimo aparatas  neturi buti statomas ant  paciu vamzdžiu paviršiaus. Pvz.  reikalui esant, vamzdžiai gali  būti apsaugoti lentomis. 
Paruoštą mišinį reikia sunaudoti kuo greičiau, ne ilgiau kaip per 1 valandą. Svarbu pamineti jog  temperatūra grindų lygmenyje neturėtų nukristi žemiau kaip + 5 °C Prieš įjungiant šildymo sistemą, cementas  turi džiūti  apie keturias savaites, jeigu buvo naudojamas gipsas – anksčiausiai po 7 dienų. Pajungus šildyma, srauto temperatūra negali viršyti 55 ° C.
Šildymo funkcionavimas
Kalcio sulfato ar betono sluoksnis, turi būti atšildomas prieš grindų dangos įrengimą.
Šildymo funkciją galima pradėti trečią dieną, didinant temperatūrą iki 25 °C, kasdien temperatūrą galima didinti po 5°C.  Po 4 dienų, atliekant drėgmės bandymą grindys yra patikrinamos (naudojant CM matavimus). Tinkamas paviršiaus paruošimas yra svarbi sąlyga, norint pasiekti aukštą kokybės lygį. 
 
 
 
                Cementinio sluoksnio parengimas
 
 
 
Akmens, keramikos  surišimas                                                         2,0%  likutinės drėgmės
Akmens, keramikos separatoriaus sluoksnis                                    2,0%  likutinės drėgmės
garams pralaidžios tekstilinės grindų dangos                                  3,0%  likutinės drėgmės
garams atsparios tekstilinės grindų dangos                                      1,8%  likutinės drėgmės
PVC, linoleumas                                                                              1,8%  likutinės drėgmės
Parketas, laminatas                                                                          1,8%  likutinės drėgmės
 
 
 
 
Jūsų vardas:

El. paštas:

Antraštė:

Žinutė:


Patvirtinimo kodas